k2FtbBdWr1

У Львові запрацював новий реабілітаційний центр для поранених військових

Це вже сьомий заклад проєкту «RECOVERY», який розбудовує мережу інноваційних реабілітаційних відділень по всій країні.

Відділення запущено на базі лікарні Святого Луки Першого територіального медичного об’єднання.

Львівський центр оснащено надсучасним обладнанням і облаштовано з урахуванням вимог інклюзивності приміщень. У відділенні — просторі коридори, санітарно-гігієнічні зони для маломобільних пацієнтів, спеціальні поручні та безпороговий простір. Тут поранені українські військовослужбовці зможуть відновлюватися за найвищими світовими стандартами.

На першому поверсі центру створено лікувально-реабілітаційну базу. Зокрема, великий зал фізичної реабілітації, оснащений відповідно до міжнародних стандартів. Наявне сучасне обладнання з віртуальною реальністю, яке забезпечує зворотний зв’язок із пацієнтом. Крім того, облаштовано кабінети ерготерапії, індивідуальної фізичної терапії, асистивних технологій тощо.

Палатне відділення центру відремонтовано й розширено з 20 до 44 ліжко-місць. Усі кімнати забезпечено багатофункціональними ліжками з електроприводом і відповідними меблями для зручного перебування пацієнтів. Понад 1 000 захисників і захисниць упродовж року зможуть отримати якісну допомогу з відновлення.

Як і в інших центрах мережі, у львівському пацієнтів відновлює мультидисциплінарна команда фахівців. Залежно від потреб кожного пораненого з ним працюють за індивідуальною програмою — лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, терапевти мови й мовлення та інші фахівці.

Проєкт націлений на розбудову галузі реабілітації в країні, що передбачає створення національної мережі спеціальних центрів для тяжкопоранених військових. Також центри передбачають:

• міжнародні освітні програми для фахівців із реабілітації,

• складне протезування військових за кордоном у випадках, коли це неможливо в Україні,

• надання якісної реабілітації постраждалим військовослужбовцям у приватних партнерських клініках.

Наразі такі інноваційні центри працюють у Львові, Вінниці, Києві, Одесі та на Дніпровщині. До кінця року до них додасться Рівненська, Хмельницька та Дніпропетровська області.

За пів року від старту роботи проєкту в реабілітаційних відділеннях проєкту пройшли відновлення майже 2 500 військових. Планується, що незабаром пропускна спроможність центрів дозволить реабілітувати по 20 000 Героїв та Героїнь на рік.

Довідка: національний проєкт RECOVERY Віктора та Олени Пінчуків фокусується на наступних напрямах:

• створення національної мережі реабілітаційних центрів для поранених військових;

• реабілітація військових у партнерських приватних медичних клініках;

• відправлення тяжкопоранених військових для складного протезування за кордон;

• освітні програми міжнародного рівня для медичних фахівців.

При цьому всі послуги з реабілітації — безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.

Нагадаємо, стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.

Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.