k2FtbBdWr1

У межах Міжнародного економічного форуму обговорили створення Національного музею Голодомору

Під час Міжнародного економічного форуму виступив Іван Васюник, голова наглядової ради фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору.

У своєму виступі Іван Васюник розповів про мотивацію успішного бізнесу долучитися до створення Національного Музею голодомору, який Президент України Володимир Зеленський оголосив пріоритетним культурним проєктом.

«Ми запропонували державі реалізувати цей проєкт на засадах державно-приватного партнерства. Держава дотримала свою обіцянку – і  тільки цього року виділила вже 925 мільйонів гривень.Тільки діалог і партнерство приносять результат. Як приклад, у 2020 році, в тяжкий час пандемії, компанія SoftServe внесла у будівництво музею  200 тисяч доларів. 266 працівників компанії долучилися до краудфандингової  платформи «Зерно правди, завдяки якій будь-хто може підтримати проєкт. Дякую Тарасу Кицмею і компанії SoftServe за цей внесок», – зазначив Іван Васюник.

Він також розповів, що унікальність «Зерна правди» полягає в тому, що  завдяки їй можна символічно вшанувати пам’ять кожного українця, який загинув в часи голодомору. Так, вже 1 млн представників УГКЦ  долучилися до платформи. Кампанію участі вірян у платформі розпочинає і ПЦУ – вже у вересні, напередодні дня вшанування пам’яті жертв Голодомору.

«Стратегія наша полягає у тому, щоб долучити мільйони українців, аби кожен вніс свій внесок у справу відновлення пам’яті невинно вбитих 7 мільйонів людей. Ця трагедія об’єднує український народ. І не лише в пам’яті», – резюмував Іван Васюник.