k2FtbBdWr1

У Палаці Мистецтв відкрили виставку фоторобіт Йосипа Марухняка, присвячену 30-річчю Незалежності України

У Палаці Мистецтв відкрили виставку фотографій львівського фотохудожника Йосипа Марухняка «В одвічній боротьбі», присвячену 30-річчю Незалежності України.

На світлинах зображені політичні події та знакові історичні постаті  останніх 30 років, пов’язані зі Львовом. Експозиція виставки складається з понад 118 світлин, які присвячені новітній 30-літній історії незалежності України – Пласт, Леонід Кравчук, В’ячеслав Чорновіл, Майдан у Львові 2014 р., ветерани УПА, зйомки фільму про Степана Бандеру зображено на знімках Йосипа Марухняка.

Відкриття виставки відбулося напередодні уродин фотомитця,  з чим його привітали заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. Іван Собко вручив Йосипу Марухянку грамоту від голови Львівської ОДА Максима Козицького.

«Кожна професія є по-своєму важлива, потрібна і цікава. Ви вмієте зупиняти мить. Завдяки Вам ми можемо бачити ті моменти, свідками яких вже ніколи не станемо.  Ви належите до когорти тих, хто робить свою справу перфектно і з максимальною самовіддачею – хочеться роздивитися фотографію, вникнути в її зміст. Життя рухається вперед, а завдяки світлинам ми можемо зберегти в пам’яті яскраві моменти та емоції. Бажаємо, що Ви надалі творили і мотивували!», – сказав Іван Собко.

«Все починалося з задумів, я обробляв ці кадри, ними жив, переживав, знимкував. Тепер виставка вже не моя – вона полетіла до вас, глядачів. А в мене є натхнення далі творити щось нове», – зазначив Йосип Марухняк.

Окрім того, медаль за заслуги та розвиток мистецтва вручив фотомитцю голова Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Ярослав Климович.

Довідково:

Йосип Марухняк – член Національної спілки фотохудожників України, художник міжнародної федерації фотомитців AFIAP, член Національної спілки журналістів України, член Світового об’єднання фотографів-українців, учасник і призер міжнародних та всеукраїнських фотовиставок, лауреат обласної премії в галузі культури 2017 року в номінації «Журналістика і публіцистика» (премія імені В’ячеслава Чорновола). Він є автором фотокниг «Молитва і пісня Михайла Вербицького» (видавництво «Камула», Львів, 2016); «Відлуння дзвонів Маркіяна Шашкевича» («Камула», Львів, 2017); «Границі долі Осипа Маковея» («Камула», Львів, 2017), співавтором книг і фотоальбомів.