k2FtbBdWr1

USAID представив проєкт плану розвитку госпітального округу Львівської області

На засіданні госпітальної ради Львівської області розглянули план розвитку госпітального округу Львівщини на 2022-2024 рр., розроблений USAID.

 Як зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації, голова госпітальної ради Іван Собко, згідно з постановою Кабміну № 1074 від 27.11.2019 р., до кінця 2021 року госпітальна рада повинна розробити методологію моделювання госпітальної мережі Львівської області. Після погодження головою Львівської облдержадміністрації методологія затверджується Міністерством охорони здоров’я.«Медичні послуги мають бути максимально децентралізовані та на близькому до населення рівні – першочергово тут говоримо про якісну медичну допомогу,  оптимізацію лікування пацієнтів з хронічними захворюваннями та про сервіс, який в Україні мало розвинений, – сестринський догляд», – зазначають представники USAID.

«USAID – партнер Львівської облдержадміністрації, який надає професійну допомогу у розробці плану розвитку госпітального округу Львівщини. Проєкт, представлений USAID сьогодні,  є програмно-аналітичним документом, який ми максимально використаємо для створення плану розвитку госпітального округу. Документ надскладний, і госпітальна рада прийняла рішення детально його вивчити та доопрацювати спільно з керівниками закладів охорони здоров’я області

Для чого весь цей процес? Для того, щоб медики мали відповідну зарплату, комфортні умови праці і належне матеріально-технічне забезпечення. Щоб створити здорову конкуренцію між медустановами, між якими пацієнт матиме вибір. Маємо амбітні плани до 1 грудня представити план розвитку госпітального округу області з подальшим його затвердженням головою Львівської облдержадміністрації та Мінохорони здоров’я», – зазначив Іван Собко.

Госпітальний округ – функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території.