k2FtbBdWr1

Учасники першого в Україні навчального курсу «Фахівець (чиня) CivicLab» отримали сертифікати

На Львівщині завершився перший в Україні сертифікаційний навчальний курс «Фахівець (чиня) CivicLab».

Захід організувала Львівська облдержадміністрація спільно з Офісом Ради Європи у рамках проєкту «Зміцнення громадської думки у демократичному процесі прийняття рішень в Україні». Серед учасників тренінгу – представники Львівської ОДА, Львівської ОР, районних держадміністрацій та територіальних громад.

Навчальний курс містив кілька сесій і сьогодні учасники вже отримали сертифікати – відзнаки «Фахівець(чиня) методики CivicLab».

«Радий вітати учасників заходу, приємно, що ви не зупиняєтесь на досягнутому, а прагнете вдосконалюватися з кожним днем вивчаючи нові інструменти залучення громадськості до формування та реалізації регіональної політики. Впевнений, що імплементація в роботу цифрової методики CivicLab – це один з кроків до діджиталізації, який неодмінно стане вашим помічником і допоможе налагодити конструктивний ефективний діалог та взаємодію між органами влади і громадськістю. Дякую нашим партнерам Офісу Ради Європи в Україні за постійну співпрацю та ініціативу у впровадженні новітніх комунікаційних платформ, що допомагає нам завжди йти в ногу з часом. Переконаний, що це не останній наш захід і ми завжди відкриті до нових пропозицій, які сприятимуть розвитку громадянського суспільства на Львівщині», – наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Зазначимо, Львівська обласна державна адміністрація перша в Україні затвердила розпорядження «Про впровадження електронної цифрової методики «CivicLab», яка допомагає напрацювати, аналізувати та прогнозувати варіанти рішень під час проведення консультацій з громадськістю.

CivicLab сприятиме зниженню конфліктних ситуацій в суспільстві, що виникають внаслідок одноосібного ухвалення та формального впровадження рішень органами влади без врахування думки громади. А це, своєю чергою, дозволить підвищити рівень довіри суспільства до органів влади, щоб формувати активну громаду, яка нестиме відповідальність за свої рішення.

Методика CivicLab є інноваційною. Основним завданням є захист прав і свобод громадян на участь в процесі ухвалення ефективних управлінських рішень. Цей проєкт розробили задля сталого розвитку громад.