k2FtbBdWr1

«У період “ковідного затишшя” маємо зосередитися на вакцинації», – Орест Чемерис

«Протягом останніх тижнів спостерігаємо покращення епідситуації, що відображається в безпосередній кількості підтверджених нових випадків захворювання. Про це свідчить і кількість пацієнтів, які знаходяться в стаціонарі– 343 особи (10,01 % завантаженості ліжкомісць). Але навіть попри цю ситуацію, ще рано говорити про повне зняття карантинних обмежень», – розповів на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації в області Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

«Маємо не втрачати пильність, пам’ятати про кілька хвиль захворюваності, кожна з яких була важчою від попередньої. Вірус мутує, хворі з ковідом досі поступають у лікарні, а клінічний перебіг хвороби є достатньо важкий. Окрім того, значна частка госпіталізованих – люди молодого віку, яких вірус мав би вражати найменше», – наголосив очільник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

У період стабілізації ситуації із захворюваністю у департаменті активно працюють над активізацією темпів вакцинації  в області.

Як зазначив Орест Чемерис, пріоритетом номер один для департаменту є забезпечення проведення  вакцинації. Адже саме зараз є можливість максимально швидко мобілізуватися і пришвидшити процес щеплення населення для того, щоби з чітким розумінням входити в осінній період, коли відзначається традиційне збільшення мобільності населення, початок навчального процесу і розпал сезонних захворювань, який також є неминучим.

«Усі три вакцини, які використовують в Україні, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я, вони є безпечними для здоров’я. Кожен має можливість вакцинуватися, зокрема, у центрах масової вакцинації населення, мережа яких постійно збільшується», – зазначив Орест Чемерис.

Нагадаємо, цими вихідними центри вакцинації на Львівщині працюватимуть за зміненим графіком.