k2FtbBdWr1

«Україна. 30. Земля»: учасники Всеукраїнського форуму дискутували про вигоди громад від передачі земель на місця

Сьогодні, 25 травня представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, зокрема директор департаменту Тетяна Гетьман та заступник начальника управління-начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок долучились до роботи Другого  дня  Всеукраїнського Форуму «Україна. 30. Земля». Захід присвячений надважливій темі – «Ринок землі – вигода для громад».

У ході Форуму обговорили питання нової системи управління земельними ресурсами безпосередньо громадами, планування та розробки комплексного плану просторового розвитку, а також зосередили увагу на проблемах, викликах та перспективах соціально-економічного розвитку органів місцевого самоврядування в контексті Земельної реформи, зокрема на шляху до обігу земель сільськогосподарського призначення.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він наголосив, що через відсутність ринку землі  довготривалі інвестиції в сільському господарстві складають незначну частку. І навпаки, після запуску ринку землі у сільгоспвиробників з’явиться можливість планувати свою діяльність на десятиліття вперед. За словами Прем’єра, запуск ринку землі буде вигідним для українського бізнесу.

«Після запуску обігу земель у виробників з’явиться можливість планувати свою діяльність на роки і десятиліття вперед і не боятись інвестувати. Також,  дрібні і середні фермери отримають першочергове право викупу землі у разі, якщо землевласник вирішить продати свій пай. Відкриття ринку землі спричинить зростання ціни на землю щонайменше вдвічі протягом перших 3-5 років. Такі наші оцінки і такі оцінки експертів”, – сказав Денис Шмигаль.

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко наголосив на важливості покладених повноважень на очільників територіальних громад  згідно змін до чинного земельного законодавства, як найближчої ланки влади до населення.

Після ухвалення законопроєкту №2194, який можна назвати новою українською земельною Конституцією, територіальні громади стануть повноцінними господарями своєї землі. Але мало отримати права та можливості, потрібно розуміти, як ними ефективно скористатися.  З передачею сільськогосподарських земель до відання громад розширюються можливості приймати рішення по управлінню землями на всій території юрисдикції. Додатковий земельний ресурс дозволить покращити інфраструктуру, забезпечить надходження до бюджетів на місцях.

«Таким чином, голови громад мають зробити насамперед такі кроки:

1.Провести інвентаризацію земель громади.

2. Замовити комплексний план просторового розвитку територій громади.

3. Провести зустрічі з  потенційними інвесторами.

4.Регулярно проводити нормативну грошову оцінку земель громади.

5. Опублікувати містобудівну та землевпорядну документацію громади в інтернеті.

6. Виставити вільні землі в оренду на земельному аукціоні, щоб збільшити надходження до місцевого бюджету.

7. Знайти професійних землевпорядників», – зазначив Лещенко.

У заході також взяли участь представники Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, іноземні експерти, представники дипломатичних представництв та міжнародних організацій.

Трансляція на сайті форуму – https://ukraine30.com/  Facebook – https://www.facebook.com/Forum.Ukraine30/   канал Youtube – bit.ly/3pS9Y7n