Президент України Володимир Зеленський оголосив, що Україна розриває дипломатичні відносини з Росією. На доручення Глави держави МЗС України розпочало процедуру розриву дипломатичних відносин відповідно до норм міжнародного права. Про це інформують у МЗС. 

“Наша держава пішла на такий крок у відповідь на акт збройної агресії росії проти України, вторгнення російських військ задля знищення Української держави, захоплення силою української території та встановлення окупаційного контролю. Наголошуємо, що російська наступальна операція є нападом на суверенітет та територіальну цілісність України, грубе порушення Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права.

Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з росією без розриву консульських відносин, відповідно до статті 2 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року. Ми будемо продовжувати захищати права та інтереси українців в росії, у тому числі українських політичних в‘язнів.

МЗС України також відкликало до Києва тимчасового повіреного у справах України в російській федерації Василя Покотила для проведення консультацій і розпочало евакуацію українського посольства в москві.

Консульські установи України на території росії наразі продовжують працювати в штатному режимі”, – йдеться у повідомленні.