Україна у 2021 році вийде на фінішну пряму у реалізації земельної реформи і відкриття цивілізованого ринку землі. Про це під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Земля» заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.
«Завдяки Президенту України, завдяки Верховній Раді, Кабінету міністрів і завдяки громадам усі ми разом домоглися того, що земельна реформа пішла уже нарешті з великою швидкістю. І ми уже на фіналі того, аби запрацював повністю відкритий цивілізований ринок землі», – сказав Тимошенко.
Він наголосив, що центральна влада зацікавлена у тому, аби громади на місцях почали управляти землею.
«У громади з’являються додаткові кошти. А ми, особливо у рамках «Великого будівництва», завжди зацікавлені у тому, аби громада також співфінансувала проєкти, яку будуються, – передусім соціальна інфраструктура (школи, садочки, дороги і так далі)», – сказав заступник голови ОП.
Одним із основних документів, які регулюватимуть земельну децентралізацію, Тимошенко назвав законопроєкт №2194, який президент Володимир Зеленський підписав 24 травня. «Його можна назвати для громад земельною конституцією», – наголосив Тимошенко.
Водночас, додав заступник голови ОП, відкриття ринку землі та передача землі у розпорядження громадам означає велику відповідальність для місцевого самоврядування.
«Не всі громади ще розуміють, яка саме це відповідальність. Але я думаю, що у найближчий рік чи півтори усі зрозуміють, що це не тільки можливості. Це ще й відповідальність за те, що буде на землі у своїй громаді, хто буде нею управляти», – сказав він.
Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента, координатор «Великого будівництва» Кирило Тимошенко розповів про плани президентської програми на розвиток соціальної інфраструктури у регіонах України. У 2021 році має бути збудовано і відремонтовано 95 шків, 70 садочків, 80 стадіонів, 29 басейнів, 177 приймальних відділень у лікарнях. Також стартує розбудова 16 регіональних аеропортів. Окремо у рамках «Великого будівництва» почалася програма «Велика реставрація», в ході якої за три роки буде відновлено 150 пам’яток культури по всій Україні.