Уряд постановою від 30.12.2022 №1487 затвердив новий Порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

Порядком передбачене здійснення військового обліку призовників, військовозобовʼязаних та резервістів державними органами, підприємствами, установами та організаціями за списками персонального обліку, відповідно до пропозицій Національного агентства з питань державної служби України та Державної служби статистики України.

Удосконалені окремі питання взаємодії територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями щодо військового обліку.

Змінами, зокрема, передбачено, що взяттю на персонально-первинний та персональний військовий облік у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях підлягають громадяни України з:

🔸призовників від 16 (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років;

🔸військовозобов’язаних та резервістів, які не досягли граничного віку перебування у запасі, зокрема – жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, а також за власним бажанням жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений Міноборони.

Жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (не отримували військово-обліковий документ) до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року.