k2FtbBdWr1

Уряд ухвалив постанову, що дозволить підтвердити кваліфікацію медиків, які працевлаштовуються за кордоном

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про затвердження Порядку верифікації інформації про освіту, кваліфікацію та професійний досвід медичних, фармацевтичних працівників та інших працівників сфери охорони здоровʼя».

Її ухвалення зумовлене необхідністю верифікувати інформацію про професійний статус працівників сфери охорони здоровʼя, які працевлаштовуються за кордоном, зокрема, тих, які виїхали з України під час воєнного стану.

Унаслідок повномасштабної війни росії проти України чимало лікарів, медичних сестер та інших працівників сфери охорони здоровʼя були вимушені покинути Україну та планують тимчасово працевлаштуватися на роботу за фахом в інших країнах.

Вони звертають до Міністерства охорони здоров’я з проханням видати документ, який би підтверджував їхній професійний статус (освіту, кваліфікацію, професійний досвід).

Отже, відповідно до постанови:

• Працівник сфери охорони здоровʼя має звернутися із заявою про верифікацію до органу управління закладу охорони здоров’я, в якому він/вона працювали до виїзду з України. Він/вона має заповнити верифікаційну анкету (шаблон у додатках до постанови) та надати сканкопії підтверджувальних документів.

• Верифікацію здійснюють, збираючи та перевіряючи достовірність документів про освіту, кваліфікацію та професійний досвід працівника.

• Після завершення перевірки верифікатор вносить отримані результати до електронної відомості.

• У випадку позитивного результату перевірки верифікатор оформляє довідку про освіту, кваліфікацію та професійний досвід працівника (українською та англійською мовами). Сканкопію довідки надсилають на адресу електронної пошти, зазначену медиком у верифікаційній анкеті.

Термін перевірки та ухвалення рішення щодо її результатів становить 30 календарних днів з дня одержання заяви медичного працівника органом управління закладу охорони здоровʼя.

Видання такого документу є звичною практикою для країн Європейського Союзу. Уже декілька країн-партнерок України висловили готовність створити спрощену процедуру працевлаштування для українських медичних працівників.

Це надасть можливість українським медикам тимчасово працевлаштуватися за спеціальністю у закордонні лікувальні заклади, а також забезпечить підвищення їхньої кваліфікації через обмін знаннями та досвідом з європейськими лікарями.

* Органом управління може бути міський/обласний департамент охорони здоров’я, МОЗ тощо.