k2FtbBdWr1

Усі медзаклади області працюють над впровадженням електронних лікарняних

З 1 жовтня на повну потугу в Україні та зокрема на Львівщині мають запрацювати два медичні сервіси – видача електронних лікарняних та електронний рецепт на інсуліни, план лікування та модуль чутливих даних.

Про це йшлося сьогодні в межах наради областей з Міністерством охорони здоров’я. Участь від Львівщини взяли перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик та керівник департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Зокрема, перехідний період до видачі лише електронних листків непрацездатності розпочався ще у червні. Так, для формування в закладі електронних медичних висновків потрібне підключення і реєстрація в електронній системі охорони здоров’я та навчені медфахівці.  Далі відомості про висновок потрапляють до Електронного реєстру листків непрацездатності, де на підставі них формується електронний лікарняний.

Упродовж перехідного  періоду лікарі могли формувати як медичні висновки про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я, так і видавати паперові лікарняні.

Оскільки електронний лікарняний є підставою для виплати коштів за період непрацездатності громадян, а питання фінансів, особливо в період захворювання, є важливим – МОЗ вирішило продовжити термін перехідного періоду до 1 жовтня, аби всі отримували якісні послуги і не залишились осторонь системи соціального захисту населення.

Що ж стосується Львівщини, то станом на сьогодні всі медзаклади області розпочали роботу з функціоналом медичних висновків про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я. Таких закладів є 237.

Керівники закладів охорони здоров’я мають вжити усі необхідні  заходи для забезпечення повного переходу усіх закладів охорони здоров’я на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я та пройти навчання від Академії Національної служби здоров’я України щодо формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність.