Цими днями на Львівщині розпочався проєкт «Розвиток інформаційного простору та культурно-просвітницької діяльності шляхом соціальної інтеграції молоді з інтелектуальними порушеннями та культурно-мистецького дозвілля», що реалізовується центром дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами та благодійною організацією Благодійний фонд «Карітас-Львів УГКЦ» та інтеграційним театром тіней «Крила».

Навчання відбуваються в межах конкурсу з визначення проєктів (заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки у 2021 році.

Як зазначають у департаменті комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації, проведення навчання для цих дітей дає змогу розвивати інформаційний простір та культурно-просвітницьку діяльність, формувати світогляд та розвивати таланти осіб з інтелектуальними порушеннями, сприяти їх соціальній інтеграції та адаптації шляхом організації театральної вистави та виставки власноруч вироблених виробів та картин.

В ході реалізації проєкту заплановано проведення багатьох активностей, зокрема творчі заняття та різноманітні платформи для спілкування у різних напрямках, під час яких молодь з інтелектуальними порушеннями навчились виготовляти вироби ручної роботи, розвивати свою творчість, креативність, здібності та таланти.

Театр «Крила» – це інтеграційний театр, в якому беруть участь молоді люди з особливими потребами та їх батьки.

«Ми працюємо в техніці тіньового театру. Репетиції проводяться від 1-3 разів на тиждень. Метою репетицій є навчання та вдосконалення акторської майстерності, написання сценарію, створення спектаклю. А також участь у різноманітних фестивалях, конкурсах, та виступах перед різною аудиторією»,  – зазначають члени благодійної організації.

Метою театру є інтеграція, соціалізація та підвищення самооцінки молоді з інвалідністю.

Як інформують у департаменті, підсумком реалізації проєкту стане перегляд вистави та виставка робіт молоді з особливими потребами.