Для інститутів громадянського суспільства провели тренінг щодо громадської експертизи

Сьогодні, 28 вересня на платформі ZOOM відбувся  тренінг на тему: «Громадська експертиза – корисний інструмент в арсеналі громадського активіста». Участь у навчанні взяли представники громадських рад та інститутів громадянського суспільства.

Спікер  тренінгу Ярослав Жукровський – один із тих, хто першим в Україні впровадив громадську експертизу та був співавтором змін до постанови КМУ від 5 листопада 2008 року №  976 «Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади», ознайомив присутніх із основними етапами проведення експертизи, підкреслив, які суб’єкти можуть бути залучені до нього.

«Насправді громадська експертиза – це не лише вагомий інструмент впливу та контролю, а й ефективний інструмент діалогу та взаємодії, який може бути між інститутами громадянського суспільства, дорадчими органами та органами виконавчої влади», – підкреслив спікер тренінгу Ярослав Жукровський.

Також він додав, що проведення громадської експертизи повинне відповідати затвердженим нормам, термінам та мати чітку мету.

Як зазначили у департаменті комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації, громадська експертиза – це інструмент, який передбачає проведення інститутами громадянського суспільства, громадськими радами оцінки діяльності органів виконавчої влади, ефективності прийняття і виконання такими органами рішень, підготовку пропозицій щодо розв’язання суспільно значущих проблем для їх врахування органами виконавчої влади у своїй роботі.

Найближчим часом Львівщина може стати тим регіоном, в якій відбудеться проведення громадської експертизи за участі Громадської ради при Львівській облдержадміністрації.