k2FtbBdWr1

В Україні відзначають День української писемності та мови

Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Цей День українці святкують вже 24-й рік поспіль, відповідно до Указу Президента України №1241/97, затвердженого у 1997 році.

З нагоди цього свята голова Львівської ОДА Максим Козицький привітав усіх мешканців Львівщини:

«Це одна з тих офіційних нагод вклонитися українському Слову з вдячністю. Міць і державність нашої мови є найвищою формою нашого єднання в одне ціле, це чинник нашого самовизначення й основа розвитку держави. Вітаю кожного з нас і дякую всім, хто сотні років боровся за мову й надалі плекає її розвиток», – зазначив очільник області.

Традиційно, до Дня української писемності та мови, відбувся 21-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Автором та читцем тексту цьогоріч був український письменник Юрій Андрухович. Результати оголосять впродовж 1-2 місяців, в залежності від кількості отриманих листів.

Нагадаємо, відповідно до змін внесених до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», з 16 липня 2021 року на телебаченні, кіноіндустрії, виданні та продажі книжок, екскурсійному бізнесі, а також туризмі має звучати українська мова.