В Україні відзначають Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю: пріоритетні напрямки роботи у цій сфері

Сьогодні, 5 травня, відзначають Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю. Цей День є важливим для суспільства. Адже залучення людей з інвалідністю до усіх сфер життя створює очевидні переваги для громадянського суспільства та стимулює його розвиток.

Як повідомили у департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, на Львівщині налічується 211,1 тис. осіб з інвалідністю, з них:

• 1 група – 17,1 тис. осіб;
  • 2 група – 51,1 тис.;
  • 3 група – 131,5 тис.;
  • діти – 11,4 тис. осіб.

Станом на 1 квітня 2021 року 37,4 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю отримали державну соціальну допомогу на загальну суму понад 265,6 тис. гривень.

Один із пріоритетних напрямків в роботі органів соціального захисту населення – реабілітація дітей з інвалідністю. Держава гарантує відшкодування вартості реабілітаційних заходів, отриманих дитиною з інвалідністю в реабілітаційній установі. У 2021 році для забезпечення реабілітаційними заходами таких діток з державного бюджету виділено 11,042 млн гривень Станом на 1 травня, 92 дітей вже скористалися реабілітаційними послугами.

Крім того, у департаменті соціального захисту населення нагадують, що Уряд спростив процедуру забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації, що дозволяє людям, не виходячи з дому, реалізувати право на забезпечення технічними засобами реабілітації. У Міністерстві соціальної політики переконані, що в умовах карантину зазначена норма є особливо актуальною, оскільки дозволить також встановити безстрокову дію направлень на забезпечення ТЗР; передати районним відділенням ЦНАП або місцевій владі повноваження щодо прийняття документів від осіб з інвалідністю.