3 1 серпня в Україні запрацює Єдина міжвідомча інформаційна система (ЄМІС) для закладів вищої освіти. Це проєкт розробили, щоб спростити процес вступу іноземних студентів на навчання. Її розробляли спільно Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки України. 

В Україні навчаються понад 76 тисяч іноземних студентів зі 155 країн світу. Завдяки запуску системи іноземні студенти зможуть подавати заявки на навчання онлайн та без корупційних ризиків. Зараз для них існує чимало перепон під час вступу. Система настільки складна, що людині легше знайти посередника або обрати іншу країну для навчання.

Перший крок для запуску цієї системи — підключення закладів вищої освіти. Для цього до 1 серпня необхідно надіслати перелік документів:

  1. заповнений договір з ДП «Український державний центр міжнародної освіти» у двох примірниках;
  2. документи про наявність ліцензії на провадження освітньої діяльності та сертифіката про акредитацію освітньої програми у визначеному порядку;
  3. лист про призначення відповідального оператора Єдиної системи в закладах вищої освіти, який є співробітником ЗВО (що підтверджується наказом на призначення).

Детальніше про умови підключення за посиланням.

Без ліцензії на провадження освітньої діяльності та сертифікату про акредитацію освітньої програми, заклад вищої освіти не буде зареєстровано у системі. Після підтвердження заявки відповідальний оператор має детально заповнити інформаційну сторінку свого закладу на сайті studyinukraine.gov.ua. А саме: правила прийому, вартість навчання, умови проживання тощо.

ЄМІС спростить цей бюрократичний процес, допоможе збільшити кількість потенційних абітурієнтів для закладів вищої освіти та підвищить імідж України на міжнародній арені.