k2FtbBdWr1

Львівщина серед лідерів з реалізації програми «Доступна іпотека 7%»

Міністерство фінансів України опублікувало перелік регіонів, мешканці яких найактивніше подавали заявки на отримання кредитів в межах Програми «Доступна іпотека 7%» упродовж минулого тижня. Так, Львівщина опинилася у трійці лідерів Програми з показником у 6,6%.  

Так, перша п’ятірка найактивніших виглядає так:

– Київська обл. (31,66 %);

– м. Київ (27,86 %);

– Львівська область (6,62 %);

– Харківська область (5,51 %);

– Волинська область (3,75 %).

Загалом у Програмі беруть участь 25 регіонів, у тому числі м. Київ.

Приріст за тиждень становить:

+5% – кількості кредитів та +5% – суми кредитів;

+5% – кількості заявок та +5% – суми заявок.

Зазначимо, що Львівщина торік постійно входила у список найактивніших учасників Програми «Доступна іпотека 7%».

Нагадаємо, що для залучення більшої кількості учасників у державних програмах «Доступна іпотека 7%» та «Доступні кредити 5-7-9%» Мінфін розробив постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 та від 24 січня 2020 р. № 29», яку прийняли на засіданні Уряду 21 жовтня 2021 року.

Зокрема, скасували вікові обмеження до нерухомого майна (крім об’єктів нерухомості в обласних центрах із чисельністю населення понад 1 млн, що мають бути прийняті в експлуатацію або реконструйовані не раніше ніж протягом десяти років, що передують поточному) та збільшили ліміт можливого перевищення площі предмета іпотеки з 20% – до 40% від нормативної площі, яке сплачується позичальником самостійно.

На сьогодні у програмі «Доступна іпотека 7%» беруть участь 22 уповноважених банки. Вони продовжують удосконалювати власні процедури іпотечного кредитування згідно з оновленими умовами Програми, розробляють інформаційні матеріали для потенційних позичальників, проводять навчання персоналу тощо.

Мінфін звертає увагу потенційних позичальників, що саме банк приймає рішення стосовно видачі кредиту, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника.

Довідково

Запуск «Доступної іпотеки 7%» відбувся у березні на виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського.

З переліком уповноважених банків можна ознайомитись на сайті Фонду Розвитку Підприємництва (ФРП).