k2FtbBdWr1

В Україні запрацював сайт з протидії торгівлі людьми та запобігання домашнього насильства: як він працює

Більше ніж місяць тому в Україні презентували сайт з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей («гаряча лінія» 1547). Він функціонує на базі Урядового контактного центру.  

Мета сайту – підвищити обізнаність українців у питаннях протидії домашньому насильству та допомогти отримати необхідну інформацію щодо реагування на такі випадки. Наразі сайт працює в тестовому режимі. Ознайомитися з його презентацією можна тут.

Сам сайт інформує до кого саме і у яких випадках можуть звертатися за допомогою постраждалі або ж свідки домашнього насильства. На ньому можна зареєструвати електронне звернення анонімно, тобто без надання персональних даних.

“Питання вільного доступу до інформації є надважливим для всіх категорій населення і його має бути забезпечено незалежно від місця проживання та фізичних особливостей людини”, – запевнила заступниця Міністра соціальної політики України Ольга Ревук.

У Мінсоцполітики розробили Дорожню карту підвищення ефективності роботи урядової «гарячої лінії» 15-47. Її затвердили на засіданні Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків «Запобігання та протидія домашньому насильству».

Дорожня карта передбачає заходи, які забезпечать ефективність реагування на кожне звернення щодо домашнього насильства, торгівлі людьми, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей та надання відповідної допомоги, а саме:
– психологічної;
– інформаційної та консультаційної;
– у разі необхідності здійснення екстреного виклику поліції, бригади швидкої медичної допомоги.

“Ситуація з випадками домашнього насильства як в Україні, так і по Львівській  області вимагає від органів влади чітких заходів для протидії таких злочинів, а головне, захисту постраждалих. Тож, якщо ви стали свідками чи самі страждаєте від насильства з боку близької людини і потребуєте допомоги необхідно звернутися до правоохоронних органів, або ж скористатись сайтом чи зателефонувати за номером 1547”, – зазначив директор департаменту соціального захисту населення Роман Андрес.

До слова, з лютого 2020 року офіційно розпочала роботу «гаряча лінія» за номером 1547. Вона опрацьовує та реєструє звернення про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей або про загрозу вчинення такого насильства.

За 2021 рік по Львівській області до органів виконавчої влади передали 89 звернень та надали 485 консультацій. Найбільше звернень за аналогічний період зафіксували в Київській, Дніпропетровській та Одеській областях.

Важливо! Контакти департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству: 032-255-47-96. Адреса: вул. Митрополита Андрея, 10.

Корисні посилання:

1. План дій у випадку домашнього насильства

2. Телефони “гарячих” ліній для осіб, які постраждали від торгівлі людьми