k2FtbBdWr1

В Україні змінюються підходи до інтеграції людей з маломобільних груп, — Денис Шмигаль

Мета держави — зміна підходів до сприйняття теми інклюзивності, аби створити в Україні безбар’єрний простір для всіх громадян. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час «Години безбар’єрності» за участі членів Уряду.

Денис Шмигаль підкреслив, що йдеться про створення умов у повсякденному житті, де буде комфортно всім громадянам, де кожен безперешкодно може брати активну участь у житті країни. З цією метою за ініціативи першої леді Олени Зеленської Урядом було затверджено Національну стратегію із впровадження безбар’єрності, яка вже перебуває на стадії практичної реалізації.

«В Україні змінюються підходи до інтеграції людей з маломобільних груп та створюється все більше можливостей для самореалізації. Важливу роль у просуванні безбар’єрності відіграє мова.  Слова, які ми вживаємо в комунікації про інклюзивність багато що говорять про наше суспільство, інститути, культуру, толерантність», — зазначив Прем’єр-міністр.

Під час засідання Уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна представила членам Уряду «Довідник безбар’єрності», гід із коректного спілкування, розроблений за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

За підсумками засідання Прем’єр-міністр дав доручення довести до відома посадових осіб центральних органів виконавчої влади, органів влади зі спецстатусом та прирівняних до них установ (підприємств, організацій) інформацію, що міститься в «Довіднику безбар’єрності», із зобов’язанням використовувати ці принципи у щоденній роботі, зокрема під час зовнішніх комунікацій і під час роботи із громадянами.