k2FtbBdWr1

Ще один банк долучився до обласної Програми енергоефективності

В області працює Комплексна програма енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики на 2021-2025 роки. Однією з її можливостей є отримання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ на заходи з енергоефективності.

Так, сьогодні, 28 жовтня, представники департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства провели робочу зустріч з представниками АТ КБ «ПриватБанк», де підписали генеральний договір про співробітництво щодо співфінансування ОСББ.

Основою цього Договору є співпраця у процесі надання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ, які отримали кредит у кредитно-фінансовій установі на заходи з енергоефективності. Адже, залучення кредитних коштів для ОСББ Львівщини створюють більш сприятливі умови щодо впровадження заходів з підвищення енергоефективності.

Нагадаємо, Львівщина серед лідерів в Україні щодо роботи за програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Станом на сьогодні Фонд схвалив 100 заявок від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів.

Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості здійснених заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі.

Окрім цього, у Львівській області додатково здійснюється підтримка ОСББ за умови участі в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки у розмірі 3%-10%.

Операторами Програми є: • АТ КБ «Приватбанк» • ВАТ «Ощадбанк» • АБ «Укргазбанк» • АТ «КРЕДОБАНК».

Такий механізм запровадили вперше в Україні у межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки.

«У 2021 році вже 14 ОСББ області, що скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсували 803 тис грн з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. На завершення року очікуємо до 1500 тис грн виплат по цьому показнику. Отож, запрошуємо ОСББ області на наступний 2022 рік активно долучатись до участі у програмах підвищення енергоефективності та енергомодернізовувати житлові будинки», – зазначив начальник управління енергоефективності департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА  Микола Вознюк.