Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко.
Як вона зазначила, вакцинації підлягає все доросле населення старше 18 років.
Вакцинують і підлітків у віці від 12 років, проте з певними особливостями.
«Ті, хто має супутнє хронічне захворювання, ті, хто повернувся із-за кордону, отримав закордоном першу дозу вакцини проти коронавірусу, тут отримає другу дозу. Також вакцинують тих підлітків, які планують виїжджати закордон на спортивні, танцювальні змагання, або на навчання в різноманітних закладах освіти в країнах, які потребують наявності сертифікату про вакцинацію. Або ж якщо відбувається об’єднання сімей, діти виїжджають закордон, то їх також вакцинують проти ковіду», – розповіла Наталія Іванченко.
У такому випадку алгоритм дій наступний: сімейний лікар дає довідку, що дитина потребує вакцинації проти ковіду і вказує причину, далі з цією довідкою людина може провакцинуватись, як в закладі охорони здоров’я, де є постійно діючий пункт щеплень, або ж звернутись в будь-який центр масової вакцинації за власним бажанням.
Як інформують медики, на сьогодні в Україні та на Львівщині вакцинують вагітних незалежно від терміну вагітності, для яких ризик від захворювання на коронавірус є вищим, аніж ймовірний ризик після вакцинації. Зокрема, це вагітні, які працюють в закладах охорони здоров’я, та ті, які контактують з великою кількістю людей у своїй роботі.
Для вакцинації дітей та вагітних використовують вакцину Pfizer, адже саме по ній є найбільша кількість клінічних спостережень.
Загалом доросле населення вакцинують 4 вакцинами, які є в області та дозволені до використання:
– CoronaVa китайського походження – дві дози вакцини з інтервалом 28 днів, але в умовах підвищеного ризику зростання кількості хворих на ковід інтервал може бути скорочений до 14 днів;
– Pfizer – рекомендований інтервал між двома дозами вакцини – 21 день;
– Moderna – рекомендований інтервал між двома дозами вакцини – 28 днів;
– AstraZeneca – дві дози з оптимальним інтервалом 90 днів, але в умовах підвищеного ризику – 28 днів.
«На сьогодні, звернувшись в будь-який пункт щеплень людина буде проінформована про те, якою саме вакциною вакцинують, коли необхідно прийти для одержання другої дози і які можливі реакції після вакцинації», – наголосила Наталія Іванченко.