Важливість дотримання законодавства щодо використання касових апаратів обговорили на зустрічі

З метою якісного й оперативного інформування бізнесу щодо новацій, запроваджених Законом України 3219, відбулася зустріч-нарада начальника Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тараса Печори із представниками бізнес спільноти району.

Під час заходу податківець ознайомив присутніх з основними положеннями Закону України №3219 та наголосив, що мова йде не про збільшення податкового навантаження на бізнес, а лише про повернення на довоєнну систему оподаткування.

Зосередився фахівець на темі відновлення відповідальності бізнесу за порушення фіскалізації готівкових операцій під час торгівлі чи надання послуг.

Так, Тарас Печора нагадав присутнім, що уряд ще з 1 січня 2022 року зобов’язав усіх суб’єктів господарювання здійснювати готівкові розрахунки виключно із застосуванням РРО чи ПРРО, наразі провадити торгівлю без касового апарату мають право лише спрощенці 1 групи.

Також зауважив, що закон №3219 знизив розмір штрафних санкцій за незастосування РРО для підприємців (окрім тих, які торгують підакцизною продукцією, валютними цінностями, ювелірними виробами, медичними та лікарськими засобами чи виробами, складною побутовою технікою та не провадять діяльність у сфері азартних ігор) зі 100% за перше порушення вартості реалізованого товару та 150 % вартості реалізованого товару за наступне до 25 % та 50 % відповідно.

«Видача фіскального чеку при кожному розрахунку має стати звичною нормою для нашого бізнесу, адже це і чесні стосунки з державою, і гарантія для покупця чи отримувача послуг», – зазначив очільник податкової інспекції.