k2FtbBdWr1

«Велике будівництво» під час пандемії забезпечило роботою понад 200 тисяч осіб – Офіс Президента

Під час дії обмежень в період кризи, викликаної пандемією коронавірусу, програма Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» забезпечила роботою більше 200 000 осіб. Такі дані навела заступниця керівника Офісу Президента Юлія Свириденко під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Трудові ресурси». Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Велике будівництво» забезпечило роботою понад 200 тисяч працівників: робітників, проєктувальників, фахівців з реконструкції шкіл, садочків, лікарень та стадіонів», – сказала Свириденко.

Одночасно, за її словами, в Україні діяла низка державних програм з підтримки бізнесу та працівників, які тимчасово втратили доходи через карантинні обмеження.

Так, близько 400 000 працівників підприємств, робочий день або тиждень на яких були скорочені, отримали у 2020 році в середньому по 7 500 грн. Загалом цей пакет допомоги склав майже 3 млрд грн.

Окремо діяла програма підтримки підприємців, які змушені були зупиняти роботу своїх підприємств через потрапляння їх регіонів до червоної зони. Допомогу в розмірі 8000 грн. у 2020 році отримали понад 480 тис. ФОП і працівників малих підприємств. У 2021 року така допомога була надана 340 тис. підприємців.

Крім цього, за словами Свириденко, майже 95 тис. безробітних пройшли в минулому році навчання у державній службі зайнятості, і практично кожен з них знайшов нову роботу.

За оцінками заступниці голови ОП, програма підтримки підприємців, відома під назвою «5-7-9», надала доступні кредити 12,5 тисяч підприємств у сільському господарстві, торгівлі, промисловості, готельному та ресторанному бізнесі. За рахунок доступного кредитування вдалося зберегти і створити близько 20 000 робочих місць.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко повідомляв про запуск програми «Доступне житло», яка надає можливість отримання іпотечного кредиту за фіксованою ставкою 7% річних при першому внеску 20%. Для окремих категорій населення ставка становить 5%, а перший внесок дорівнює нулю.