«Від початку війни через склади Львівської ОВА транспортували близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги», – Максим Козицький

Львівська обласна військова адміністрація разом з партнерами в перші тижні війни розробила систему обліку гуманітарної допомоги, яка покрила всі стратегічні склади обласного підпорядкування.

Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький під час брифінгу у Медіа Центрі Україна.

«Від самого початку війни через склади, якими оперує Львівська ОВА пройшло близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги. Наше завдання було швидко і якісно розсортувати гуманітарну допомогу, яка надходить, і швидко її передати в ті регіони, де вона найбільш потрібна. Потребу з інших областей ми визначаємо чи відповідно до запитів ОВА з тих областей, чи голів обласних центрів. Імплементація на першому (найбільшому) складі почалась вже 4 березня. Коли окремі міністерства почали пропонувати свої рішення, які ще не були протестовані в реальних умовах, ми вже вели повноцінний облік на складах Львівської ОВА. Цю систему використовують у понад двадцяти адміністраціях і саме наша адміністрація першою розробила та впровадила в роботу», – розповів очільник області.

Ця система дає змогу:

а) бачити що і від кого ми отримуємо;
б) бачити що ми маємо на залишках на складах;
в) вести облік що і кому ми відправили;
г) давати доступ до цієї інформації всім зацікавленим особам.

Максим Козицький зокрема повідомив, що згідно з даними Львівської митниці в Україну завезли дорожнім транспортом майже 135 тисяч тонн гуманітарної допомоги. З них на територію Львівщини (відповідно до декларацій перевізників) – 43 тисячі тонн.

«Кінцевими отримувачами були організації, які розташовані на території Львівської області. Львівська ОВА була вказана кінцевим отримувачем лише у 10% випадків. Кожен другий товар був призначений для благодійних фондів, релігійних організацій та місій і громадських організацій. Все решта спрямовувалося для громад Львівщини, комунальних закладів, військових частин, лікарень, прикордонників та співробітників ДСНС. Громадські організації, які завозили найбільше гуманітарної допомоги на Львівщину, це Карітас, Народна самооборона Львівщини, Вільні та небайдужі – вони завезли приблизно 5% всіх товарів, які надходили на Львівщину», – зазначив начальник адміністрації.

Найбільше отримали гуманітарної допомоги такі області: м. Київ та Київська область, Чернігівська, Житомирська, Харківська, Полтавська та Дніпропетровська з якої також розповсюджувалися вантажі на інші області.

Також Максим Козицький додав, що за час війни 71 карету швидкої медичної допомоги відправили з Львівської області в інші області як частину гуманітарної допомоги.