k2FtbBdWr1

«…відновлення й закріплення Української Держави є, буде й мусить бути найбільш важливим моментом нашої боротьби»,- Євген Коновалець

Сьогодні, 14 червня, вшановують 130-у річницю від дня народження полковника Євгена Коновальця, який керував одним із найбоєздатніших підрозділів армії УНР – Січовими стрільцями, був першим головою Організації українських націоналістів.
Урочистості відбулися біля батьківської хати Євгена Коновальця у селі Зашкові, що на Львівщині, де він народився 14 червня 1891 року. Представники влади, депутати та громадськість поклали квіти до пам’ятника. Духовенство провело чин панахиди.

«У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії», – слова Євгена Коновальця у дні протистояння зовнішній агресії є особливо актуальними. Незламність духу, відстоювання ідей української нації, виявлення героїзму та самовідданості великого сина українського народу в боротьбі за незалежність держави є взірцем для нового покоління захисників рідної землі, нових героїв, борців за волю України.