k2FtbBdWr1

«Віртуози Львова» записали компакт-диск спільно із Маріупольським камерним оркестром «Ренесанс»

Творчими колективами Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» та Маріупольського муніципального оркестру «Ренесанс» вперше в історії українського мистецтва створено проект «Українська музика від Сходу до Заходу». Спільними зусиллями було записано компакт-диск творчого доробку композиторів, які представляють композиторські школи Сходу та Заходу України: донецькі та львівські.

До диску увійшли твори відомих класиків та сучасних українських композиторів Західної та Східної України. Серед числа митців корифей української музики Мирослав Скорик; композитори молодшого покоління — Віктор Камінський, Богдана Фроляк, а також сучасні митці Східної України — Володимир Стасенко, Володимир Мітін, Володимир Стеценко, Валентин Морозов.

«Музика  це універсальна мова, яка об’єднує людей, а цей проект об’єднав творчі потенціали мистецьких колективів Львова та Маріуполя. Особливим є те, що твори донецьких композиторів виконують львівські музиканти, а музику львівської школи — маріупольські. Проект має важливу мету: популяризувати українське класичне та сучасне музичне мистецтво та продовжувати творити національний професійний продукт спільними зусиллями творчих середовищ Сходу і Заходу України» – розповіла директор методичного кабінету навчальних закладів мистецтва і культури при департаменті з питань культури національностей та релігій ЛОДА Мілена Медвідь.

Методичний кабінет навчальних закладів мистецтва і культури при департаменті з питань культури національностей та релігій ЛОДА долучився до мистецького проекту, організувавши передачу дисків у мистецькі навчальні заклади України. Відтак, відправлено майже 400 примірників компакт-дисків у різні регіони, від Сходу до Заходу.