k2FtbBdWr1

«Все, що стосується нашої самостійності та незалежності – подвиг», – Максим Козицький на урочистому засіданні за участю депутатів 1-го демократичного скликання

Сьогодні, 23 серпня, у День Державного Прапора України у Львівській міській раді відбулось урочисте засідання за участю депутатів 1-го демократичного скликання.

Саме вони 3 квітня 1990 року під час сесії ухвалили рішення підняти синьо-жовтий стяг над будівлею міської Ратуші.

Участь в урочистому засіданні взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«31 рік тому тут у Львові підняли синьо-жовтий стяг. Мабуть, в той час, ще до Декларації про державний суверенітет, до проголошення Незалежності, такий вчинок був прикладом відваги та мужності. Нам часом кажуть: незалежність далася без бою. Не вірте. Все, що стосується державності, що утверджує нашу самостійність і незалежність, – це подвиг. Часом ми його недобачаємо, часом боротьба ведеться у душах людей, у родинах, у сесійних залах, на площах і майданах… А тепер – на передовій війни. Прапор є одним з найбільших, найвищих символів державності. Він є свідченням боротьби нашого народу, завдяки якій сьогодні ми можемо будувати велику, незалежну, європейську державу», – зазначив очільник області.

Передувало урочистому засіданню святкове погашення тематичної марки. Її спеціально випустили до 30-ї річниці першого підняття національного синьо-жовтого прапора над міською Ратушею.

Супроводжував захід муніципальний хор «Гомін», а почесним «учасником» засідання став синьо-жовтий стяг – свідок подій 1990 року у Львові.

В межах урочистостей хвилиною мовчання вшанували Героїв, які в різний час віддали свої життя у боротьбі за незалежність України.

Завершили урочисті збори підняттям Прапора депутатами 1-го та 8-го демократичних скликань та найкращими учнями міста над вежею Ратуші.