Виїзд держслужбовців у відпустку чи відрядження за кордон: перелік документів

Під час війни виїзд військовозобов’язаних з України заборонений, але заброньовані працівники мають право перетинати кордон.

Бронювання – це відтермінування від призову максимум на 6 місяців, яке надають працівнику на вимогу органів влади, державних установ тощо.

Щоб виїхати за кордон, окрім документів зазначених у Законі України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України» (паспорт громадянина України, дипломатичний паспорт, службовий паспорт тощо) держслужбовці мають також надати деякі інші документи.

Для виїзду у відрядження:

• документи, що підтверджують службове відрядження (постанова КМУ від 12 квітня 2022 року №440);

• посвідчення про відтермінування від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік (розпорядження КМУ від 8 серпня 1995 року №493-р) або витяг з наказу Міністерства економіки (згідно з пунктом 5 постанови Кабміну від 3 березня 2022 року №194).

Для виїзду у відпустку:

• документи, що підтверджують відпустку;

• посвідчення про відтермінування від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік (розпорядження КМУ від 8 серпня 1995 року №493-р).