Про стан і динаміку розвитку сімейних фермерських господарств, ефективність державної політики і актуальні проблеми на шляху становлення господарств та можливі варіанти їх вирішення говорили під час онлайн конференції.
Захід організував Комітет підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України, Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України, Асоціація фермерів та приватних землевласників України, Національний науковим центр «Інститут аграрної економіки». До заходу долучилися представники департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.
Так, почесний президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України Роман Корінець розповів про особливості створення і діяльності СФГ без статусу юридичної особи, а заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», к.е.н Віталій Саблук наголосив нанеобхідності стимулювання сімейних фермерських господарств шляхом надання прямої підтримки, дорадчої допомоги та створення можливостей СФГ презентувати свою продукцію і заявляти про себе споживачу, тим самим розвиваючи маркетингову діяльність.
Учасники конференції обговорили проблеми, що виникають на практиці, безпосередньо при реєстрації та провадженні діяльності СФГ.
Заступник директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко поділилась досвідом створення СФГ на Львівщині та звернула увагу на проблеми, які виникають при реєстрації сімейних фермерських господарств в податковій службі.
«Умовами перебування СФГ на спрощеній системі оподаткування 4 групи є провадження господарської діяльності за місцем податкової адреси, а площа сільськогосподарських угідь повинна бути у межах від 2 до 20 гектарів. Однак, є випадки коли місцезнаходження земельних ділянок не збігається з податковою адресою ФОП (СФГ) та площа земельних ділянок у власності або користуванні членів фермерського господарства становить менше двох гектарів. Не менш проблемним залишається питання сплати сімейними фермерськими господарствами єдиного соціального внеску та отримання доплати за рахунок бюджетних коштів. Якщо СФГ, що займається тваринництвом, має змогу здійснювати виплату ЄСВ відразу ж, то СФГ, яке займається вирощуванням ягід, не в змозі здійснювати регулярні виплати, оскільки не має доходу в перші 2 роки діяльності. Вирішити дані проблеми можливо лише змінивши аграрну політику щодо оподаткування СФГ», – зазначила Людмила Гончаренко.
Зазначимо, конференцію провели з метою аналізу існуючого стану і оцінки перспектив розвитку сімейних фермерських господарств та з нагоди 5-ої річниці вступу в дію ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про фермерське господарство» щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».