Львівська ОДА та обласна рада заснували Агенцію регіонального розвитку

На черговій сесії Львівської обласної ради 27 квітня прийняли рішення про створення Агенції регіонального розвитку, співзасновниками якої є Львівська обласна рада спільно з Львівською обласною державною адміністрацією. Вона є самостійним суб’єктом регіонального розвитку.

Агенція регіонального розвитку, створена у 2019 році, не відповідала формальним вимогам законодавства. Її засновником була лише Львівська облдержадміністрація, а це суперечило законодавству про регіональну політику.

«Агенція регіонального розвитку створена для ефективного залучення додаткових ресурсів із державних цільових фондів, галузевих програм та міжнародно-технічної допомоги для розвитку усієї Львівщини, – зазначив голова ЛОДА Максим Козицький. – Вона допомагає керівникам громад консультативно у прийнятті управлінських рішень, що особливо важливо у перехідний період реформи адміністративно-територіального устрою».

За період своєї  діяльності у 2020 році Агенція  провела низку семінарів  та круглих столів щодо різних аспектів регіонального та місцевого розвитку. Також ініціювала ряд важливих досліджень, як-от соціально-економічний аналіз розвитку гірських територій Львівської області та оцінка актуальних потреб та викликів бізнесу Львівщини в умовах карантину.

Агенція підготувала 9 проєктів регіонального розвитку на конкурс Секторальної підтримки, а також всебічно сприяла в підготовці проєктів для інших учасників конкурсу від Львівщини. Результат – 65 проєктів, найбільше в Україні.

Також Агенція брала участь у розробці Стратегії області та обласних цільових програм на новий період.

Довідково:

До основних функцій Агенції належить:

● аналіз стану та проблем області (територій);
● імплементація позитивного досвіду інших держав щодо реалізації регіональної політики;
● сприяння у реалізації Стратегії регіонального розвитку та виконання плану заходів з її реалізації, програм і проектів регіонального розвитку;
● підвищення інвестиційної привабливості області (залучення інвестиційних та кредитних ресурсів, міжнародної технічної допомоги);
● створення умов інституційного та інфраструктурного розвитку;
● проведення моніторингу виконання Державної стратегії регіонального розвитку, плану заходів з реалізації Стратегії розвитку області, обласних цільових програм і проектів регіонального розвитку;
● розробка пропозицій щодо правового регулювання питань регіонального розвитку.

Детальніше про діяльність Агенції регіонального розвитку – за посиланням: https://ard.lviv.ua/