k2FtbBdWr1

«Високий рівень антитіл не є протипоказом для вакцинації від Covid-19», – Олег Когут

«Єдиним протипоказом для вакцинації є наявність алергічних реакцій на компоненти вакцини. У такому випадку слід проконсультуватися з сімейним лікарем, а також попередити медиків перед отриманням щеплення», – розповів регіональний координатор з вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут, – «Загалом, при наявності хронічних захворювань, рекомендована вакцинація. Тому що  у людей з такими захворюваннями ослаблений імунітет, який більш схильний до інфекційних захворювань, в тому числі, і до коронавірусу».

Він також зазначив, що здача тесту ІФА (імуноферментний аналіз на наявність антитіл) перед отриманням щеплення не є обов’язковою.

«Ситуація з антитілами при коронавірусній інфекції ще не досліджена достеменно. І на даний час чітко визначити, який рівень антитіл є захисним та впродовж якого часу він діятиме, поки що неможливо. Це питання ще вивчається медиками-науковцями у всьому світі. Наявність високого рівня антитіл не є протипоказом для вакцинації», – пояснив Олег Когут.

Нагадаємо, вже два тижні поспіль на стадіоні Арена «Львів» у вихідні дні працює Центр масової вакцинації населення, де вакцинували осіб зі списку очікування додатку/порталу «Дія». Загалом у Центрі вже провакцинували 3488 людей.