k2FtbBdWr1

Вживання алкоголю серед неповнолітніх: як реагує держава на зниження віку потенційних алкоголіків?

Часто чуємо розмови, що алкоголізм в Україні молодіє. Алкоголізмом хворіє високий відсоток молоді, велика кількість з яких неповнолітні. У молодих людей, які вживають спиртні напої, також відмічають підвищений ризик розвитку депресії та самогубства.

До вживання алкоголю дітей та підлітків можуть мотивувати декілька факторів, у тому числі тиск з боку однолітків, стрес, вживання спиртного членами сім’ї та оточенням, а також упередженість та дискримінація. Чим раніше людина починає вживати алкоголь, тим швидше відбувається руйнація її як особистості.

Як наслідок, збільшується рівень злочинності в країні, знижується рівень здоров’я населення, працездатності, розвиваються психологічні і фізіологічні дефекти дитини й деградує суспільство в цілому. Як же реагує держава на зниження віку потенційних алкоголіків?

Продаж неповнолітнім алкоголю є злочином, за який передбачена відповідальність.  Відповідно до ст. 15-3 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів:

– особами, які не досягли 18 років;

– особам, які не досягли 18 років.

На теперішній час до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції – штраф від 6800 до 13600 гривень. Його доведеться сплатити не лише власнику чи адміністрації магазину, а й продавцю, який безпосередньо продав заборонений товар дітям. (у порівнянні до 2021 року – 1700 грн).

Подбаємо разом про здорове майбутнє наших дітей!