На Львівщині активно триває формування управління бригади територіальної оборони (ТрО) та батальйонів, тобто набір особового складу за контрактом, а також формування складу резервістів батальйонів – набір на службу в резерві. Окрім цього, ведеться робота з облаштування місць дислокації цих підрозділів, налагодження умов несення військової служби та побуту тощо.   

Ці та інші питання розглянули сьогодні в межах спільного засідання Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України при Президентові України та голів консультативних рад при ОДА.

Участь від Львівщини взяли заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, начальник управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення ЛОДА, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко та підполковник, командир 103-ї окремої бригади територіальної оборони Валерій Курко.

В межах засідання Голова Консультативної ради при Президентові України Сергій Куніцин доповів щодо загрози військового вторгнення на територію України зі сторони Російської Федерації, а також обговорили стан готовності територіальної оборони в регіонах.

Відтак, записатися до лав сил територіальної оборони можна, вступивши на військову службу за контрактом у резерві. Контракт укладається строком від 3-х років.

Службу у військовому резерві проходять громадяни України, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до такої служби.

Громадяни, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві. Резервістами вони стають одразу після укладання контракту на проходження служби у військовому резерві.

Укласти контракт про проходження служби у військовому резерві можуть громадяни України, віком від 18 до 57 років, незалежно від статі, за винятком осіб, які перебувають в оперативному резерві першої черги (приписані до бойових військових частин).

Важливо, що військовослужбовці та резервісти ТРО виконуватимуть завдання виключно у своєму краю, поза районами ведення бойових дій.

Відтак, потрібно звернутися до районного центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) за місцем реєстрації, де Вам підкажуть усі подальші кроки.

Детальна інформація за адресою: м. Львів, вул. Ів. Франка, 25, або за одним із номерів: (096) 080-69-87; (066) 829-04-34.

Важливо! Служба у військовому резерві – це можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру. Резервісти – особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України і призначені для виконання завдань тероборони у мирний час та в особливий період.

Зазначимо, що загалом на Львівщині діятиме одна бригада тероборони, яка включатиме 7 батальйонів у кожному районі області.