Аби передбачити випадки кібершпигунства, спрямованого на викрадення особистих даних з телефонів користувачів, ознайомлення з повною історією листування, яка зберігається в месенджерах, а також здійснення відправки без відома власників шкідливих посилань / вкладень, фішингових повідомлень з шкідливим програмним забезпеченням або дезінформаційних повідомлень у чати іншим користувачам, ділимося з вами наступними рекомендаціями з безпечного користування месенджерами.

Месенджер Signal

Рекомендуємо періодично перевіряти інші активні сесії Вашого Signal-акаунту та закривати підозрілі чи невідомі. Перевірити це Ви можете таким чином: натиснути на піктограму акаунту та перейти в розділ «Привʼязані пристрої».

Також в меню «Конфіденційність» увімкніть пункти «Приховувати екран в перемикачі застосунків», «Блокування екрану» та встановіть затримку на блокування екрану на 1 хв. Крім того, для користувачів IOS рекомендується вимкнути пункт «Показувати виклики у розділі «Недавні»».

B пункті меню «Обліковий запис» увімкніть пункт «Блокування реєстрації» для унеможливлення використання Вашого номеру для повторної реєстрації акаунту в Signal та доступу до Ваших повідомлень.

При отриманні повідомлення від невідомого номеру з файлом чи посиланням наполегливо рекомендуємо не відкривати файли, не зберігати їх на пристрій та не переходити за підозрілими посиланнями.

Месенджер WhatsApp

Для безпечного користування WhatsApp налаштуйте двофакторну автентифікацію. Для цього перейдіть в «Параметри» та меню «Обліковий запис». При переході в меню «Двоетапна перевірка», керуючись підказками застосунку, налаштуйте двофакторну автентифікацію (необхідно буде вказати шестизначний пароль та електронну пошту ).

Додатково зазначаємо, що варто періодично перевіряти пристрої, на яких авторизовано Ваш акаунт WhatsApp в меню «Підключені пристрої», а також в меню «Обліковий запис», перейшовши в розділ «Безпека». Пропонуємо увімкнути функцію «Показувати сповіщення системи безпеки».

При отриманні повідомлення від невідомого номеру з файлом чи посиланням наполегливо рекомендуємо не відкривати файли, не зберігати їх на пристрій та не переходити за підозрілими посиланнями.

Месенджер Telegram

У вказаному месенджері також варто налаштувати двофакторну автентифікацію. Для цього перейдіть дорозділу «Параметри», та в меню «Приватність і безпека» оберіть «Двоетапна перевірка». Буде запропоновано встановити пароль та електронну пошту для його відновлення. Встановлюйте складний пароль (більше 8 символів, великі та малі літери, символи, цифри) та не створюйте пароль, який Ви вже використовуєте в іншому месенджері, соціальній мережі чи електронній пошті. Також в цьому ж меню встановіть налаштування, щоб Ваш номер телефону не відображався нікому, а також автоматичне видалення акаунту після 1 місяця відсутності.

Періодично перевіряйте меню «Пристрої» на наявність невідомих Вам пристроїв, з яких може бути авторизований Ваш акаунт. Також рекомендується в меню «Дані та сховища» вимкнути автозавантаження медіа як через мобільну мережу, так і через Wi-Fi.

При отриманні повідомлення від невідомого номеру з файлом чи посиланням наполегливо рекомендуємо не відкривати файли, не зберігати їх на пристрій та не переходити за підозрілими посиланнями

Дотримуючись цих порад, Ви зможете значно знизити ризик кібершпигунства та інших загроз.