Упродовж трьох днів триватиме Міжнародна науково-практична конференція учнів-членів Малої академії наук «Україна очима молодих», яка стартувала сьогодні в онлайн форматі.
Конференція відбувається уже 11 років поспіль. Цьогоріч у заході бере участь майже сотня старшокласників із 21 області України.
«Конференція уже вдруге відбувається у дистанційному форматі, і я рада, що цього разу участь у ній може взяти ще більше учасників. Конференція надзвичайно важлива для юних дослідників. Вона дає можливість поповнити свої знання, здобути досвід. Протягом трьох днів будуть представлені найкращі роботи, які відібрані керівниками секцій», – зазначила під час відкриття конференції президент Малої академії наук Іванна Бородчук.
Тематика учнівських робіт дуже різноманітна: від збереження історичної пам’яті до підтримки розвитку малого та середнього підприємництва.
«Серед тематичних напрямів конференції один є чи не найважливіший: інноваційні форми просторового розвитку регіону. І сталий розвиток, і екологія, і історія неможливі без інноваційних форм. Ми живемо в такий час, коли матеріальні речі мають щораз менше значення. Дедалі більшої ваги набувають ідеї. Такі конференції дають розуміння, що пошук ідей і самі ідеї мають відповідати трьом критеріям: мислимо глобально, діємо локально, додаємо до проекту характерні риси нашої культури та традицій. Успіх конференції – це успіх кожного з вас», – звернувся до молоді директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
На думку директора НЦ «Мала академія наук» Оксена Лісового перешкоди, що їх створила пандемія, дала молодому поколінню випробування і нові можливості.
«Діяти незалежно від зовнішніх обставин – це один із необхідних навиків, який треба формувати у молодого покоління. Молодь, яка сьогодні бере участь у конференції, дійсно герої. Їм важко зараз відпрацьовувати програму, вчитись онлайн, не забувати про позашкільні програми, готуватись до ЗНО. Ви – молодці. Вас не зупиняє ніщо, такі люди досягають мети. Участь і підготовка до таких заходів важлива для вашого майбутнього. Про цей час ви шкодувати не будете, ви уже розумієте перевагу інтелектуальної діяльності. Бажаю вам нових відкриттів та послідовності у своїх роботах», – акцентував Оксен Лісовий.
Зазначимо, школярі презентуватимуть свої наукові роботи за тематичними напрямами конференції, серед яких інноваційні форми просторового розвитку, підтримка малого та середнього підприємництва, вивчення рівня антропогенного забруднення довкілля, збереження біорізноманіття в контексті сталого розвитку, ХХ століття в історичній пам`яті.