З 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії

Відтак, на численні прохання вірян та після попередніх консультацій із духовенством та монашеством Церкви про потребу реформи Літургійного календаря УГКЦ в Україні, а також зважаючи на душпастирські рації, УГКЦ в Україні перейде з 1 вересня 2023 року на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.

Для тих парафій чи поодиноких громад, які наразі неготові до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), буде можливість літургійного життя за юліанським календарем на до 2025 року.

Про це йдеться у 5-й постанові 93-ї сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, яка відбулася 1-2 лютого 2023 у Львові-Брюховичах.

Нагадаємо, що нещодавно

у Львівській РВА відбувся круглий стіл «Держава. Духовність. Різдво» із представниками єпархій УГКЦ і ПЦУ Львівського району, під час якого обговорювали потребу вірян святкувати Різдво з усім цивілізованим світом – 25 грудня.