k2FtbBdWr1

З 1 жовтня запрацюють нові механізми реімбурсації лікарських засобів

Лікування цукрового та нецукрового діабету, епілепсії, розладів поведінки та психіки з 1 жовтня поточного року буде здійснюватися за новими процедурними механізмами запуску  реімбурсації  лікарських засобів  за програмою державних гарантій медичного обслуговування.

Відповідно до постанови  Кабінету Міністрів України від 28.07.2021  №854 „Деякі питання реімбурсації  лікарських засобів  за програмою державних гарантій медичного обслуговування” відшкодування за препарати для лікування таких захворювань буде здійснювати Національна служба здоров’я України аптечним закладам на підставі укладених ними договорів  про реімбурсацію.

Мешканці області зможуть отримати ліки, як і зараз, за електронним рецептом лікаря в аптеці, законтрактованій з Національною службою здоров’я України. Така аптека має наліпку на дверях “Доступні ліки”.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, сьогодні вартість медичних препаратів для лікування цукрового та нецукрового діабету аптечним закладам відшкодовують місцеві органи влади коштом відповідної субвенції з державного бюджету та місцевих бюджетів.

«У 2020 році на цю мету спрямували 85,1 млн грн, за сім місяців поточного року – 45,2 млн гривень. Понад 15% цих видатків проведено за кошти бюджетів територіальних громад області”, – додав Іван Собко.

Spread the love