Напередодні в Україні відзначали День місцевого самоврядування. З нагоди свята голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з головами територіальних громад області.

У межах зустрічі за багаторічну працю, вагомий внесок у розвиток народовладдя та демократизації суспільних відносин подяками нагородили Городоцького, Бориславського, Буського та Судововишнянського міських голів.

«Якісне, дієве та сильне місцеве самоврядування має розуміти, представляти думки і потреби людей, відстоювати їх на всіх рівнях, співпрацювати заради спільного добра кожної громади, Львівщини та України», – привітав присутніх очільник Львівщини.

Під час заходу відбулась також дискусія у форматі запитання-відповідь. Основну увагу присутні приділили питанню формування на території Львівської області підрозділів територіальної оборони (ТРО).

Станом на зараз Львівська ОДА спільно з керівниками обласного підрозділу територіальної оборони райдержадміністраціями та територіальними громадами провели роботу з визначення місць дислокації управлінь бригади та батальйонів. Узагальнені пропозиції надіслали до Генерального штабу ЗСУ.

До основних вимог щодо приміщень належить: наявність робочих кабінетів, територій для зберігання техніки, складських приміщень та близькість до районних центрів.

Нагадаємо, що у зв’язку з новим територіально-адміністративним поділом та відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» в районах Львівської області та міста Львова передбачено створити підрозділи ТРО. Закон набуде чинності з 1 січня 2022 року.

На території Львівщини буде сформована бригада ТРО, до складу якої увійдуть 7 батальйонів у  кожному районі.

Також учасники заходу обговорили діяльність територіальних громад в галузі освіти, медицини, фінансування та переваги реалізації програми «Велике будівництво» на теренах області.