k2FtbBdWr1

За півроку на Львівщині пролікували 3000 хворих з мозковим інсультом

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом. Цей день – це можливість підвищити обізнаність про серйозну недугу та високі показники інсульту, поговорити про способи, за допомогою яких ми можемо зменшити тягар інсульту. Це також можливість поширення інформації на глобальному, регіональному та національному рівнях, які мають важливе значення для покращення профілактики інсульту, доступу до лікування і підтримки тих, хто пережив інсульт та осіб, які ними опікуються. Мета полягає в тому, щоб допомогти людям зрозуміти ризик інсульту.

“Коли у когось трапляється інсульт, кожна секунда має вирішальне значення. Оскільки тканини мозку і мільйони нейронів починають згасати, час не міг бути більш дорогоцінним. Кожні 53 секунди у світі стається інсульт, кожні 4 хвилини – хтось помирає. За січень-червень 2021 року було проліковано 3000 хворих з мозковим інсультом у багатопрофільних лікарнях інтенсивного лікування нашої області, третина з них геморагічні. Багато наших звичних видів поведінки, таких як куріння, вживання алкоголю або фізична бездіяльність, а також високий кров’яний тиск, діабет або нездорова вага, можуть збільшити ризик інсульту. Однак, змінити свій спосіб життя не завжди просто.”, – повідомила Тетяна Негрич, професорка, експертка з неврології департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Як зауважує експертка, слід обрати ті здорові звички, які для вас є простими і зрозумілими.

“Якщо ви зможете триматися цього протягом трьох місяців, ви, швидше за все, сформуєте звичну звичку та вбережете себе від ризику розвитку інсульту”, – зазначила Тетяна Негрич.

Детальніше про профілактику інсульту – у відео від проєкту “Почуй лікаря”.