k2FtbBdWr1

«Захворюваність COVID-19 на Львівщині дещо стабілізується»,- Наталія Іванченко

Ситуація із захворюваністю на ковід на Львівщині стабілізується. Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівник Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.

«Мабуть, вперше за довгий період ми можемо сказати, що захворюваність COVID-19 на Львівщині дещо стабілізується. Так, за минулу добу при проведенні понад 3-х тисяч лабораторних досліджень виділили приблизно тисячу позитивних знахідок РНК вірусу SARS-CoV-2 серед людей, які обстежувались. Так, кожен третій, який обстежувався, виявився позитивним на COVID-19. Раніше ми говорили про цифри позитивних, які сягали 1,5, інколи й 3 тисячі випадків»,-  розповіла медик.

Вона зазначила, що разом зі зменшенням кількості підтверджених хворих, зменшилась і кількість звернень за медичною допомогою людей з ознаками гострого респіраторного захворювання (ГРЗ).

«Зокрема з такими ознаками, як задишка, висока температура тіла. Зменшилась і кількість викликів бригад швидкої медичної допомоги. Окрім цього, кількість людей, які виписуються зі стаціонару, є більшою ніж кількість людей, які за добу госпіталізують в ковідні стаціонари області. Це є хорошим прогностично сприятливим індикатором щодо подальшого розвитку подій на території Львівщини»,- повідомила Наталія Іванченко.

Так, станом на сьогодні в стаціонарах Львівщини, які визначені для госпіталізації хворих на COVID-19, знаходиться дещо менше ніж 3 тис людей і це 57% зайнятих ліжок від всіх, які визначені для госпіталізації хворих.

«Попри те, що 227 осіб залишаються в реанімації, 100 на ШВЛ, така незначна стабілізація епідемічної ситуації дозволяє незначно розширити ті обмеження червоної карантинної зони, які існували досі. Тому з понеділка учні шкіл області зможуть відвідувати заклади освіти при умові, що всі учасники освітнього процесу на 100% вакциновані проти ковіду. Вищі навчальні заклади зможуть розпочати процес офлайн, але можуть продовжувати його і онлайн», – пояснила Наталія Іванченко.

Проте медик наголосила, що таке послаблення  зобов’язує  керівників закладів освіти, які починають працювати офлайн, неухильно дотримуватись правил епідемічної безпеки під час освітнього процесу.

«Це не допускати людей з ознаками ГРЗ на роботу.  Якщо виявиться хтось хворий на ковід серед дітей та оскільки більшість дитячого населення невакциновані, клас буде потребувати ізоляції з подальшим обстеженням та спостереженням. При дотриманні лише таких рекомендованих вимог наші школи зможуть працювати», – зазначила Наталія Іванченко.