k2FtbBdWr1

Лише 51% дітей області вакциновані від полієміліту: медики радять не зволікати з щепленнями

к розповіла під час брифінгу керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко сьогодні значну небезпеку для дитячого населення України, зокрема Львівщини, становить поліовірус, або вірус полієміліту.

«З приходом коронавірусу дуже багато батьків припинили водити своїх дітей на проведення планової вакцинації в заклади охорони здоров’я. Це призвело до того, що на Львівщині лише 51% дітей, тих кому потрібно було зробити щеплення проти полієміліту, його отримали» – зазначила Наталія Іванченко.

Медик наголосила, що такий низький відсоток є дуже небезпечним.

«Адже на Закарпатті виявили випадок полієміліту дереватом вакцинного штаму поліовірусу. Тобто є дитина, яка виділяла поліовірус, контактувала з іншими людьми і не вакциновані діти так само мали можливість інфікуватись. Тому сказати, що на сьогодні на Львівщині немає нікого, хто виділяє цей дереват вакцинного штаму поліовірусу, ми не можемо. Працюють фахівці для того, щоб максимально виявляти і обстежувати дітей при наявності у них клінічних ознак подібних на полієміліт»,-  розповіла Наталія Іванченко.

Полієміліт – не нове захворювання. Але лише завдяки тому, що ввели вакцинацію, останній випадок в Україні був зареєстрований ще у 1986 році. А завдяки тому, що існує вакцина є ідея елімінації вірусу повністю, щоб він не циркулював на планеті.

Медики зазначають, що в країнах, де є значна кількість невакцинованого населення, можуть зустрічатися і видозмінені штами вакцинального вірусу, які теж можуть викликати захворювання. Це власне і відбулось в Україні.

«Згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я на сьогодні в Україні відмічають спалах на полієміліт. Тому, шановні батьки, якщо у вас вдома є діти, які з якихось причин не були вакциновані проти полієміліту, це необхідно зробити зараз. Адже полієміліт – це та хвороба, якої краще уникнути. Кожен десятий з тих, хто захворіє має порушення рухової функції, не може ходити, дехто не може дихати, в когось припиняє битись серце. Ми хочемо, щоб всі діти країни, зокрема Львівщини, залишались здоровими, а іншого шляху, крім як провести повний курс вакцинації за порадами вашого сімейного лікаря на сьогодні немає»,- наголосила Наталія Іванченко.