Храм, датований ХVІІІ століттям, згорів у 2006 році і від нього залишився здебільшого лише фундамент. Але впродовж віків ця церква була осередком духовного та культурного життя Підгірців. Це величезна втрата для всього Підгорецького архітектурного ансамблю. Забути про неї та залишити у минулому – неприпустимо.
Відбудуємо цю унікальну дерев’яну церкву, а також її дзвіницю та кам’яні брами. Сьогодні підписали багатосторонній Меморандум щодо цього із Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького, Львівська політехніка, Заболотцівською ОТГ, релігійною організацією «Релігійна громада Львівської єпархії Української Православної Церкви» парафії Архистратига Михаїла у селі Підгірці та громадською організацією «Підгірці-Шолом».
Відбудувавши церкву, ми не закриємо її на ключ, а створимо новий культурний простір, сучасний Музей давніх ікон. Елементи від знищеної вогнем церкви, які зберегли наші небайдужі люди, стануть експонатами цього музею.
Наша культурна спадщина важлива. Маємо не лише берегти, але й відновлювати. Це наша духовна сила.
Ще більше новин:
На Львівщині розпочалася вакцинація від коронавірусу вакциною виробництва Pfizer-BioNTech
У присутності Президента України Міністерство цифрової трансформації та Apple підписали Меморандум п...
Гуртожиток обласного інституту післядипломної освіти планують відремонтувати
"Ми проводимо вакцинацію не заради показників, а для того, щоб зберегти життя людей", - Віктор Ляшко...
130 років з дня народження Євгена Коновальця: на Львівщині розпочалась наукова конференція присвячен...
Президент надав звання Героя України посмертно саперу Віталію Скакуну, який підірвав міст ціною житт...