Фестиваль «Червона рута» найстарший та найбільший в Україні україномовний фестиваль, який впродовж 35-ти років діяльності має великий авторитет в суспільстві, не тільки, як просвітницький культурно-мистецький захід, але й як суспільно активний дієвий механізм у формуванні національної ідеології і проведенні патріотично-виховної роботи серед громадян різних верств та вікових категорій.

У 2024-2025 рр. проводиться ХVIІ Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» у два етапи – відбірковий у 2024 р. і фінальний у 2025 р.

У 2024 р. з березня до листопада відбудуться 25 відбіркових конкурсів фестивалю в усіх областях України та м. Київ. У них візьмуть участь біля 3000 осіб – це понад 1000 гуртів та солістів.

У кожній області будуть визначені переможці, які отримають право виступати у фіналі фестивалю у 2025 році.

Мета проведення фестивалю: формування патріотичної свідомості молоді засобами масової музики.

Львівський обласний відбірковий конкурс фестивалю «Червона рута» відбудеться 14-15 вересня 2024 р. у м. Львів за участю близько 400 молодих виконавців з усіх районів та міст області з дотриманням необхідних правил безпеки.

Участь в конкурсі є безкоштовною, а вхід є вільним для всіх бажаючих.

Учасниками Львівського відбіркового конкурсу є учні музичних та загальноосвітніх шкіл, студенти, молоді викладачі, обдарована творча молодь районів, міст області.

Відбірковий конкурс пройде у шести найпопулярніших музичних жанрах: поп-, сучасної танцювальної, рок-, акустичної, іншої музики та українського автентичного фольклору.

Організатори заходу: Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, Департамент освіти і науки Львівської ОДА, Управління культури Львівської міської ради, Львівське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, Львівське обласне відділення Українського фонду культури, Дирекція фестивалю «Червона рута».

Положення про фестиваль, що містить конкурсні вимоги: https://rutafest.art/files/2024/thesis_rutafest_2024_01.pdf

Форма заявки-анкети на участь https://rutafest.art/…/zayavka_anketa_ruta_2024_01.doc

Впевнені, що наші спільні дії зроблять важливий внесок у справу патріотичного виховання молоді та контрпропаганди у відповідь на пропаганду російських окупантів, та прискорить Перемогу України!