k2FtbBdWr1

Затверджено нові будівельні норми щодо споруд цивільного захисту

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України затвердило проєкт нових державних будівельних норм (ДБН) «Захисні споруди цивільного захисту» (ДБН В.2.2-5:2023).

Він встановлює чіткі вимоги до проєктування та будівництва нових захисних споруд, а також реконструкції та капітального ремонту вже існуючих.

Одне з базових завдань Міністерства відновлення в умовах війни – створення всіх необхідних умов для розвитку мережі захисних споруд цивільного захисту. Для цього було розроблено проєкт нових ДБН, які враховують реалії воєнного часу та міжнародний досвід з облаштування споруд цивільного захисту.

Окремий важливий аспект проєкту ДБН — інклюзивність захисних споруд. Тут працюємо в рамках флагманського проєкту Міністерства «Безбар’єрне відновлення», метою якого є 100-відсоткова відповідність усіх проєктів відбудови стандартам безбар’єрності. Це стосується і захисних споруд.

Згідно з цими нормами, всі проєкти відбудови житлових і громадських будівель, у тому числі, шкіл, лікарень, садочків повинні передбачати наявність правильно облаштованих захисних споруд.

🔹 Інклюзивність

Затверджений проєкт ДБН передбачає, що всі захисні споруди мають відповідати стандартам інклюзивності, в тому числі, фізичної безбар’єрності. Зокрема, такі споруди мають бути обладнані пандусами для людей з інвалідністю. У разі неможливості облаштування пандуса рекомендується застосовувати підйомні пристрої та механізми.

Також у захисних спорудах повинні бути облаштовані системи візуальної та тактильної навігації, контрастне маркування на сходах та порогах.

Під час нового будівництва обов’язковим є облаштування мінімум одного універсального санітарно-гігієнічного приміщення. Таке приміщення має розраховуватися на кожні 200 осіб.

❗️ Зазначимо, що відповідний проєкт ДБН В.2.2-5:2023 розміщений на порталі Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва за посиланням: https://e-construction.gov.ua/opublikovano-proekt-dbn-v22

Протягом місяця проєкт ДБН буде зареєстрований і його контрольний примірник з’явиться у вільному безоплатному доступі для використання під час проєктування будівель.

Наголошуємо, що нові державні будівельні норми набирають чинності з 1 листопада 2023 року. До цього часу Мінвідновлення надаватиме експертні консультації представникам будівельного ринку щодо особливостей нових ДБН та їх впровадження на практиці.

ℹ️ Довідково. ДБН В.2.2-5:2023 розроблений у співпраці з Міністерство Оборони Украіни, ДСНС України, Міністерство соціальної політики України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоров’я України, проєктними та науково-дослідними інститутами, практикуючими архітекторами та конструкторами, забудовниками та представниками експертної громадськості.