Збереження культурної спадщини у громадах – ключова тема Будівельного форуму у Львові

Яка ситуація з пам’яткоохоронною галуззю в області саме тепер, у процесі децентралізації? Як створити ефективні органи управління, відповідальні за долю культурної спадщини у громадах? Про зміни на різних рівнях, відповідальність влади та громади, про загальний стан галузі, джерела фінансування і ситуацію з фахівцями та виконавцями робіт – всі ці теми вчора, 26 травня, порушили на Весняному будівельному форумі-2021. Двогодинну презентацію та дискусії організував департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації.

“Впродовж двох годин ми говорили про відповідальність громад за спадщину, яка розташована на їхній території, про якісну реставрацію та співпрацю на всіх рівнях. Метою було підняти найважливіші теми, а також познайомитися і розпочати всесторонній діалог. Ми знаємо, що на Львівщині створилися 73 громади, а в них – нові управління архітектури. Відповідно, нові люди відповідають на культурну спадщину. Як державний орган, який відповідає за стан об’єктів культурної спадщини, нам дуже важливо зараз перезапустити разом роботу цілої галузі збереження та реставрації пам’яток”, – каже керівник управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Василь Петрик.

Участь у заходах департаменту архітектури та розвитку містобудування на Будівельному форумі, на запрошення департаменту, взяли голова депутатської комісії історико-культурної спадщини та туризму Львівської обласної ради Іван Щурко, доктор архітектури, завідувач кафедри архітектури та реставрації Львівської політехніки Микола Бевз, експерти галузі та представники громад Львівщини.

Весняний будівельний форум – щорічна подія, яка охоплює весь будівельний цикл від проектування до спорудження об’єктів. Цьогоріч він триває від 26 до 28 травня у Палаці мистецтв (м. Львів, вул. Коперника, 17). Загалом у програмі тематичні експозиції (вікна, двері, дах, опалення, електрика), обговорення тенденцій і новинок у галузі, живе спілкування та обмін корисними контактами, можливість знайти нових замовників і партнерів.