Жителі Львівщини, важлива інформація на випадок можливого відключення електроенергії та якщо тимчасово зникне мобільний зв’язок

Найважливіші номери:

* 101 – пожежна охорона

* 102 – поліція

* 103 – швидка допомога

* 104 – аварійна служба газу

* 112 / 032 259 60 31 – Гаряча лінія Львівської області

На них можна додзвонитися за допомогою стаціонарних телефонів.

Також збережіть перелік інших важливих номерів, куди за необхідності можна звернутись на Львівщині: https://cutt.ly/DNgSGjR

Джерелом інформування за відсутності електроенергії та мобільного зв’язку може бути радіоприймач (на батарейках чи акумуляторах).

Варто розуміти, якщо електроенергія відсутня тимчасово, то мобільна мережа автоматично переходить на резервні джерела і продовжує працювати. Під час тривалих відключень фахівці, які займаються аварійними роботами, регулярно поновлюють запас пального, щоб забезпечити безперервну роботу мобільної мережі. Одна заправка генератора забезпечує від восьми годин до двох діб автономної роботи. Але коли користувачі масово переходять з домашнього інтернету на мобільний, мережа зазнає різкого збільшення навантаження. Це впливає на швидкість мобільного інтернету в кожного користувача.

Там, де немає зв’язку одного з операторів, абоненти можуть спробувати такі варіанти, щоб залишатись на зв’язку (доступні в мережі lifecell):

Національний роумінг (користування мережею не залежно від основного оператора).

Користуватись доступними месенджерами (врахуйте, що максимальне навантаження на мережу створюють фото-, відео- та анімаційні повідомлення, тому варто обмежитись і надсилати текстові повідомлення).

Що потрібно підготувати на випадок відключення електроенергії?

ліхтарики та аналоговий радіоприймач на батарейках, а краще на акумуляторах.

сірники, свічки і сухий спирт;

заряджені телефони й інші необхідні пристрої та додаткові павербанки. Коли відключать електроенергію, увімкніть на ґаджетах режим енергозбереження;

тижневу потребу питної води та їжі, яка готується «у польових умовах» або уже готова до вживання. Їжа та вода довше залишатимуться теплими у термосах;

аптечку з необхідними ліками, які ви приймаєте постійно, а також з тим, що може знадобитися в разі поранення;

теплі речі та ковдри.

Запам’ятайте це все і розкажіть близьким. Пам’ятайте: наші спеціалісти цілодобово працюють над тим, щоб усі були з електроенергією, водою, зв‘язком та теплом. Повернемо все на свої місця.