k2FtbBdWr1

Жителів Львівщини попереджають про небезпеку укусу змій: правила першої допомоги

У спекотний літній період плазуни залишають свої сховища, щоб погрітися на сонці. Відтак, ризик отримати укус змії під час відпочинку збільшується. Страждають від укусів змій як дорослі, так і діти. Найчастіше плазунів можна зустріти на лісових галявинах та біля річок.

Як повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА, черговий нещасний випадок стався напередодні, 1 серпня, у селі Славське, що на Стрийщині.

Близько опівночі до Сколівської Центральної лікарні у стані легкого ступеня важкості доставили 40-річного жителя Борислава Дрогобицького району. Відомо, що чоловіка вкусила змія. Після надання медичної допомоги потерпілого відпустили додому.

«Отрута змій, які поширені у Львівській області має гемолітичну дію. Вплив токсину викликає порушення згортання крові, тобто гемоліз еритроцитів, біль та набряк у місці укусу. Плазуни, такі як мідянки та вужі можуть вкусити, але токсичної дії після укусу не спостерігається. Якщо вас вкусила змія необхідно терміново звернутись до найближчого медичного закладу. Адже укуси змій можуть викликати серйозні наслідки. Зокрема, важкі прояви спостерігаються у дітей та людей похилого віку», – зазначив завідувач анестезіолого-реанімаційного відділення №1 ЛОКЛ Олег Півень.

Вираженими симптомами після укусу змії є загальна слабкість, зниження тиску, задишка, запаморочення, набряк та запалення лімфатичних вузлів.

Як діяти людині після укусу змії:

  1. Насамперед потрібно зберігати спокій та якомога менше рухатись.
  2. Місце укусу необхідно звільнити від одягу чи взуття та прикласти стерильну пов’язку з антисептиком.
  3. В такій ситуації потерпілому варто спожити велику кількість води і при наявності випити протиалергічні препарати.
  4. Також, при можливості, до ураженої ділянки тіла потрібно прикласти лід.

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно якомога скоріше доставити до лікувального закладу для надання необхідної медичної допомоги.