31 травня 2021 року заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний та представники департаменту агропромислового розвитку взяли участь у zoom-конференції за участі Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України, аграрних асоціацій та громадських організацій з оперативного вирішення питань, пов’язаних з оподаткуванням в аграрному секторі.
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький анонсував, що робочою групою напрацьовано пропозиції: до Податкового кодексу України, щодо збалансованості бюджетних надходжень та змін в оподаткуванні сільськогосподарських виробників; до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» щодо спрощення ліцензування за зберігання пального та зменшення розміру штрафних санкцій; до постанови КМУ №1165 від 11.12.2019 щодо розширення критеріїв ризиковості, порядку оскарження, зупинення реєстрації податкових накладних.
«Проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень уже пройшов обговорення на засіданні Кабінету Міністрів. За результатами цього обговорення питання оподаткування аграрного сектору будуть винесенні в окремий законопроєкт», – розповіла заступниця Міністра фінансів Світлана Воробей.
Тарас Висоцький також повідомив, що Державною податковою службою України доопрацьовуються технічні можливості реєстрації сімейних фермерських господарств та запевнив, що повністю державна програма доплати ЄСВ на користь членів/голови сімейного фермерського господарства запрацює з ІІІ кварталу 2021 року. Після початку повноцінної роботи системи реєстрації пропонується внесення змін до постанови КМУ від 22.05.20219 року №565.
При цьому, у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА нагадують членам/головам сімейного фермерського господарства, що доплата їм надається виключно при умові своєчасної сплати ЄСВ в перший рік 10%, в другий – 20% і т. д. Першим роком отримання доплати вважається календарний рік, в якому одержано дозвіл на доплату.