Рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19-го грудня 2011-го року (резолюція №66/127) щороку 15 числа місяця відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей.
Відзначення цього дня покликане привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення стосовно літніх людей і зруйнувати стереотипи, пов’язані з їх життям.
Відповідно до класифікації Всесвітньої організації охорони здоров’я, до літнього віку належить населення у віці від 60 до 74 років, від 75 до 89 років – до старого, а 90 років і більше – до довгожителів.
За даними широкомасштабних досліджень, представлених на 89-му пленарному засіданні Організації Об’єднаних Націй, «частка людей у віці 60 або більше років у всій чисельності населення світу складе до 2050 року понад 20 відсотків». Максимальне і найбільш стрімке зростання числа літніх людей очікується в країнах, що розвиваються.
Те, як суспільство ставиться до людей похилого віку, безпосередньо впливає на стабільність і процвітання всього соціуму. Шанобливе і соціально відповідальне ставлення до людей похилого віку – запорука і гарантія благополуччя для тих, хто так чи інакше стане на їх місце в наступних роках.
В Україні, як і в багатьох розвинених країнах, в останні десятиріччя значно зросла частка людей похилого віку. За даними Інституту демографії в Україні нараховується 11 млн. людей похилого віку.